Ciltte Yaşlanma, Güneş Lekeleri ve Pigmentasyona Dur Deyin!

Ciltte Yaşlanma, Güneş Lekeleri ve Pigmentasyona Dur Deyin!

Genç yaşta maruz kaldığımız güneş, ileri yaşlarda oluşacak kırışıklık ve lekelerin temel sebebidir. Şu anda cildimizi güneşten koruyor bile olsak, erken maruz kalınan güneş etkileri hiçbir zaman yok olmaz. Ten rengimiz ne kadar açıksa güneşe karşı o kadar korumasız olur. Türklerin genel cilt tipi beyaz ten koyu saçtır.

Bu da günümüzde çoğu erkekte cilt lekeleri görmemizin temel nedenidir. Peki bu yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri ve ciltteki renk dalgalanmalarını nasıl eski haline çevirebiliriz?

Bunun için size doktorumuzla oluşturduğum bir alternatifler listesini aşağıda sunuyorum. Hadi gelin hep beraber bakalım.

  1. Her gün (yaz-kış) çinko oksit içeren bir güneş kremi kullanın. Cildimizin güneşe maruz kalan her bölgesine sürün. Yüzümüzü güneşten koruyor olabiliriz ama kısa kollu giyip, kollarımıza güneş koruyucu sürmez isek, güneşin zararlı ışınlarını cildimiz emecek ve sadece kollarız değil yüzümüzde de güneş lekeleri oluşacaktır.
  2. Granürlü, soyucu temizleyiciler kullanın. Haftada 2 kez evde granürlü bir peeling ile cildinizi derinlemesine temizleyin. Hatta cildinizin canlanmasını istiyorsanız, kış aylarında aralıklarla hafif bir dermaabrazyon yaptırın.
  3. Dermapen veya dermaroller uygulaması yaptırın. Lekelerinizin derinliğine bağlı olarak uzmanınız size kaç seans gerekeceğini belirler. Bu uygulama hem lekelerinizi azaltır hem cilt kalitenizi arttırır.
  4. Mandelik Asit Peelingi yaptırın. Artık yeni jenerasyon kimyasal soyucular, cildin üst derisine zarar vermeden, koruma bariyerini yok etmeden, cildin altına nüfuz ederek pigmentasyonu gideriyor.
  5. Işın tedavileri yaptırın. Cildin altına gönderilen ışınlar, dalga boylarına göre spesifik tedaviler sunar. Bu uygulamada da uzmanınız sizin cildinizin ihtiyacına göre bir protokol belirleyecektir.
  6. Yeni bir bakım çeşidi olan “Cryo Facial” cilt bakımını yaptırın. Cildinize verilecek -160 derece buhar ile kolajen sentezi artarken cildinizin ışıltısı artar.

Bunların hepsi başlı başına bir yazı konusu. Ben size kısaca cildinizi yazın lekelerinden kurtaracak temel protokolleri yazdım. Uzmanınız bu protokollerden birini kullanacağı gibi bir kaçını da kombinleyerek kullanabilir.

Ülkemizde güzellik merkezlerinin en çok hizmet verdikleri işlem lazer epilasyon, bunun yanında bölgesel incelme tedavileri de çok rağbet görmekte. Ancak maalesef bizlerin 30’un üzerindeki Essi lokasyonunda gördüğümüz özellikle leke konusunda toplumumuzun çözümleri bilmemesi. Doğru klinik veya merkez, doğru uzman ve doğru teknolojiler ile leke tedavisinde çok iyi sonuçlar almanız aslında çok kolay.

Ve unutmayınız tedaviler sadece siz cildinizi yaz kış güneşten korumaya devam ederseniz işe yarar!

Berkin Efe Nacar

Hakkında Essi Güzellik | Bilgi Danışmanı

Hakkımızda sayfam yakında eklenecek. Teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*