Dermaroller İle Yeni Bir Cilde Merhaba Deyin

Akne izleriniz, güneş lekeleriniz ve ince çizgileriniz mi var? Telaş etmeyin, çözümünüz basit ve kolay. Dermaroller ile bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Peki, nedir bu dermaroller?
Dermaroller, bir aparatın çevresine yerleştirilmiş mikro iğneciklerden oluşan bir cihazdır. Dermaroller üzerinde 192 adet 0,1mm, 0,5 mm, 1,5 mm ve 0,2 mm iğneler olan tıbbi bir alettir. Dermaroller ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikro kanallar oluşturur. Yani, cilde kontrollü hasar verilir. Açılan mikrokanallar derin değildir. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 250-300 adet mikro kanal açılır. Mikrokanallar yaklaşık 15-20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan kendiliğinden kapanır. Sonuç olarak daha düzgün bir cilt elde edilir.
Dermaroller ile ilgili önemli bir detay olarak dermaroller’ın menşeini sormanızı tavsiye ederim, çünkü kalitesiz uzak doğu ürünlerinin iğnelerinin kopup ciltte kaldığı ve zarar verdiği görülmüştür. Bu nedenle gittiğiniz klinikte Avrupa ve Amerika menşeili bilinen ürünler kullanıldığına emin olun.
Tedaviden önce hastanın cildi işlem için değerlendirilir. En uygun şekilde hastaya alınabilecek sonuçlar ve olası yan etkiler anlatılır. Tedaviye uygunsa eğer cilde işlem öncesi hastanın mikroiğnecikleri hissetmemesi için lokal olarak krem sürülür. Cilt hazır olduktan sonra işleme başlanır. Dermaroller uygulanan bölgede hafif güneş yanığı gibi kırmızı görünür. Bu kızarıklık birkaç saatte geçer ve normale döner.
Dermaroller tedavisinde kolajen uyarımı olur. Ciltte mikrokanallar açılır. Yani; cilde dışarıdan hasar verilir. Vücut bunu yaralanma olarak algılar ve iyileşmek üzerine harekete geçer. Kolajen ve elastin üreterek ciltte onarım başlar. Dermaroller uygulaması sırasında açılan mikrokanallardan, uygun olan serumları cildin orta tabakasına kolayca uygulanarak cildin ihtiyacı olan içerik hedefe ulaştırılır.
Dermaroller tedavisi yüz bölgesinde 15 dakika, boyun bölgesine de uygulama olursa 10 dakika daha gerekir.
Dermaroller işleminden sonra cilde 12 saat su değmemelidir. Bir gün boyunca makyaj yapılmaması tavsiye edilir. Tedavi esnasında sadece güneş koruyucu krem önerilir. Önerilen seans sayısı altıdır ve tedavi sonrası pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Hakkında Dilek Önay | Uzman Estetisten

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*