Etiket Arşivi: dermokozmetik

Paraben ve Silikon içeren ürünlere dikkat!

Herkese Merhaba, Bugün sizlere kozmetik ürünlerin içinde bulunan paraben ve silikonun zararlarından bahsetmek istiyorum. Hatta sadece kozmetik ürünlerin içinde olmamakla birlikte tükettiğimiz yiyeceklerin içeresinde dahi bulunan parabenin insan sağlığına zararlarını birlikte inceleyelim… PARABEN NEDİR?                                                                          Birçok kozmetik ve kişisel bakım ürününde kullanılan, düşük maliyetli zararlı bakteri ve mantar üremesini engelleyen ayrıca ürünlerin raf ömürlerini uzatan koruyuculara paraben diyoruz. Paraben hem zehirli ... Devamını Oku »

Son zamanın en trend kozmetik içeriği Hyaluronik Asit nedir?

Herkese Merhaba; Bu yazımda cildimizin yapıtaşlarından biri olan Hyaluronik Asit mucizesinden bahsetmek istiyorum. Hyaluronik Asit Nedir? Hyaluronik asit, vücudun büyük bir kısmında bulunan kollajen ve elastin liflerindeki suyu tutmayı sağlayan bağ dokusunun ana yapı maddesidir. Kırışıklık tedavisinde yardımcıdır. Amaç cildin daha canlı, sağlıklı, parlak ve gergin görünmesidir. Hyaluronik asit bakımından en zengin cilde örnek verecek olursak bebekleri verebiliriz. Sebebi ciltlerinin ... Devamını Oku »

Kış aylarında Morjana kozmetik ürünlerini deneyin..

Fark edilmek mi istiyoruz? O halde kış aylarının bu soğuk günlerinde cildinizi ve teninizi ısıtacak sıcacık bir narenciye bahçesinde ışıltılı bir Morjana yolculuğuna ne dersiniz? Kış aylarının başladığı bu günlerde cildiniz her zamankinden daha çok bakıma ihtiyaç duyacaktır. Soğuk, rüzgâr, mevsim değişiklikleri cildimizde görmeği arzu ettiğimiz aynı zamanda kendimizi de kötü hissetmemize neden olacak sonuçlar getirecektir. Cilt tipinize göre gelişebilecek ... Devamını Oku »

Leke bakımlarında etkili yöntemler: Kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon

Kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon uygulamaları leke tedavilerinde kullanılan ve profesyonel bir uzmanla birlikte harikalar yaratan teknolojilerdir. Bu yazımda bu uygulamalardan bahsederek, siz okurlarımızı tedavinizle ilgili doğru aktaracağım. Kimyasal Peeling Nedir? Kimyasal peeling; meyve asitlerinden elde edilen alfa hidroksi asitler ve laboratuvarlarda elde edilen beta hidroksi asitler ile cildimizi yüzeysel bir şekilde soyarak yenileyen etkili bir peeling çeşitidir. Alfa hidroksi asitlerine ilaveten ... Devamını Oku »