Günün Her Saati Güzel Görünmek İçin Kalıcı Makyaj

Günün Her Saati Güzel Görünmek İçin Kalıcı Makyaj Yaptırabilirsiniz

Kalıcı makyaj, diğer bir adı da mikro pigment uygulaması, yüz ve vücut kullanımı için üretilmiş, tamamen doğal ve mineral boyaların, tek kullanımlık steril iğnelerle deri altına uygulanması işlemidir. Doğal pigmentlerin milimetrik iğne uçları ile deri altına indirilip, derinin kıl rengini almasını sağlayan yöntemdir. Deri hasarlanır ve epidermis dokuya renk salınımı sağlanarak kaş, göz üstü ve dudaklara doğal renk vererek canlı görünmesini hedefler. Bitkisel pigmentler alerjik ve toksik değildir. Kalıcı makyaj gözde, dudakta ve kaş derisinde kalıcı iz veya yara bırakmaz. Enfeksiyon riskine karşı son derece steril ortam ve steril ekipmanlar kullanmalıyız. Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi cildin yapısına ve kullanım koşullarına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama ömrü 2 -3 yıl sürebilir. Kalıcı makyajda amaç silik olan hatları doğala en yakın normlarda belirginleştirmek, kusurlu bulunan noktaları kapatıp, avantajlı noktaları daha da vurgulamaktır. Güneşten, sudan ve terden etkilenmeyen, dağılmayan makyajın konforunu yaşamak isteyenler için idealdir. Kalıcı makyaj ile günün her saati bakımlı ve hoş görünebilirsiniz.

Kıl tekniği ile yapılan kaş kontöründe öncelikle kaş çizimi yapılır, sonra sanki kaşta kıl varmış gibi bir hava vermek için incecik kıl şekilleri çizilir. Kıl tekniğinde boşluk olan bölgelere kıl çizilip doldurulur. Uygulama süresi 1 saattir.

Kalıcı makyaj uygulaması ile dövme yaptırmak, son zamanların en moda uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Dövme (tattoo) bir vücut süsleme sanatıdır. Vücudun herhangi bir bölümüne yazı ve resmi iğne yardımı ile vücuda işleme yoluyla yapılır. Estetik açıdan güzel durması, vücut üzerinde taşıma ve sergileme isteği çağlar boyunca dövmenin çok tercih edilmesini sağlamıştır. Yaptıran kişinin cesaretinin yanı sıra, yapacak kişinin de işinin ehli olması önemli bir unsurdur. Kullanılan boyaların vücuda uygun ve sağlıklı olması gerekmektedir. Dövme yaparken kişiye özel iğnenin tek kullanımlık olması, ortamın temiz, cihazların da hijyenik olması gerekir. Son zamanlarda kalıcı makyaj tekniği ile, dövme yapımı uygulaması artmıştır. Bunun sebebi, ömür boyu vücudunuzda taşıyacağınız bir resme veya yazıya kolay karar verememek ve cesaret edememektir. Özellikle kadınlar son zamanlarda, 2- 3 yıl kalıcılığını koruyacak dövmeleri tercih etmektedir.

KALICI MAKYAJ UYGULAMASI SONRASINDA NELER YAPILMALIDIR?

★ Uygulamadan sonra hafif yanma, geçici kızarıklık ve ödem oluşabilir. Buzla kompres yapılabilir.

★ Kalıcı makyaj uygulamasından sonra işlem yapılan bölgelere su gelmemeli.

★ Pigment kabukları işlem uygulamasından sonra 1-2 gün içinde o bölgede oluşur. Bunlar genellikle gözle değil elle hissedilebilir. Kabuklar koparıldığı takdirde renkleri değişebilir.

★ İşlem sonrasında makyaj uygulanan bölgelere yüksek koruma faktörü uygulanmalıdır.

Önemli Not: Kalıcı makyaj yaparken steril şartlarda ve steril ekipmanlarla çalışılmalıdır.Temiz ve iyi aydınlatılmış ortamda ve steril iğneler kullanılmalı.Dudak yapılacaksa uçuk veya herhangi bir yara olmamalıdır. Uçuk çıkarma ihtimali olan kişiler de bir hafta öncesinden bir hazırlık tedavisi uygulanmalıdır.

Hakkında Dilek Önay | Uzman Estetisten

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*