İpek kirpik uygulaması ile ilgili faydalı bilgiler

İpek kirpik ile kısa zayıf kirpiklerinizden kurtulun. Normalde takma kirpik, direkt kirpik di
bine yapıştırılır ve sadece 15 gün kullanılabilir, uzun kullanımda kirpiklerinize zarar verebilir. Ayrıca bu uygulamayı sadece kirpiği olan kişiye uygulayabiliriz. İpek kirpik ise, kirpiğin ucuna eklendiği için kısa zayıf kipek kirpik 2irpiği olan kişilere de uygulanabilir. Bu sayede kirpik dibi hava alır ve kirpiklerinize zarar verilmez.

Takma işlemi yaklaşık 1-2 saat sürer. İlk önce kirpikler temizleme losyonu ile  temizlenir. Kirpik fırçası ile kirpikler taranarak düzeltilir. Üst kirpiklerin alt kirpiklere yapışmaması için alt kirpik diplerine bant yapıştırılır.

Kişinin kirpik boyuna uygun ölçüde ipek kirpik seçilir. (8-10-12-15…) Fakat kişi olması gerekenden daha uzun isterse o şekilde de uygulama yapılabilir. Daha doğal ve güzel gönünüm için kirpik sonlarına uzun kirpikler tercih edilir. İşlem sırasında iki özel cımbız kullanılır. Düz cımbız ile kirpikler ayrılıp kısa kirpik ortaya çıkarılır. Ucu eğimli olan cımbız yardımıyla yapıştırılmak istenen kirpik ipek kirpik 3tutulur ucuna çok az yapıştırıcı sürülerek kısa olan kendi kirpik ucunuza yapıştırılır.

İpek kirpik takıldıktan sonra üç haftada bir rötuş yapıldığı taktirde 3 ay kullanabilirsiniz. En az 30 gün kullanabilirsiniz.  En büyük avantajı göze hiçbir ağırlık vermemesidir. Kirpiklerden sıkıldığınız taktirde uzmanınız tarafından çıkarıp kirpiklerinizi biraz kendi haline bırakabilirsiniz.  Tekrar taktırmak istediğinizde hiçbir sorun olmayacaktır.

İşlem uzman estetisyen tarafından yapılırsa karşıdan bakıldığında kirpiklerinizin takma olduğu kesinlikle anlaşılmayacaktır. Kirpikleriniz bakışınıza ifade katsın.

Tuğba AYKAÇ
Uzman Estetisyen

Hakkında Tuğba Aykaç | Uzm. Estetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*