Kavitasyon ile zayıflama ile ilgili bilinmeyenler

Merhabalar,

Bu yazımda sizlere bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan kavitasyon ve bu işlemin uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde oluşabilecek olumsuz yan etkilerden bahsedeceğim.

Kavitasyon nedir?

Kavitasyon, ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağ dokusunda ani ve yüksek basınçla yağları parçalama yöntemidir. Kavitasyon yağları sıvılaştırıp hücre duvarını tahrip ederek yağların yapısın bozar, bu yüzden kalıcıdır. Kavitasyon, yağı baloncuk haline getirip yağın parçalanmasını sağlar. Sıvılaşan yağ parçaları lenf kanalları sayesinde vücuttan atılır.

Kavitasyon uygulamasında ilk seansta 2-12 cm arasında bir incelme görülebilir. Uygulama aralığı ilk hafta 1 veya 2 gün, sonra ki haftalarda ise haftada 1 gün şeklinde devam etmektedir. Net bir seans sayısı vermek için kişinin durumu gözlemlenmelidir. Tedavi süresince bir beslenme uzmanından yardım alınmasını tavsiye ediyoruz.

Seans süreleri her seans için ortalama 40 dakika – 1 saat arasında değişmektedir. Ağrı ve acısız bir işlemdir. Cerrahi bir işlem olmadığından kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilmektedir.

İşlem bu kadar detay ve dikkat gerektirmesine rağmen, fırsat sitelerinde çok ucuza satılan bölgesel incelme paketleri tam olarak uygulanmayıp işlem yarıda kesilmekte ve vücuttan atılamayan yağlar diğer organlara zarar vermektedir. Fırsat sitelerinde kavitasyon olarak lanse edilen ucuz uygulamalarda kullanılan cihazların birçoğu da aslında gerçek kavitasyon kullanmaz, sadece ultrason dalgası verirler ancak bunun yağları parçalama etkisi çok azdır. Bu uygulamalar sağlık açısından anında etki göstermemekle birlikte zaman içerisinde ciddi problemlere yol açmaktadır. Kullanılmakta olan ürün kalitesi ve uygulayıcının bilgi eksikliğinden kaynaklı yanıklara ve sarkmalara sebebiyet vermektedir. Bu tarz uygulamalar profesyonel kişiler ve profesyonel ürünlerle yapılmalıdır. Kısa vadede kazanç gibi görünen yanlış uygulamalar uzun vadede sağlığımızı tehdit edebilir.

Unutmayalım ki; paranın satın alamadığı en önemli şeyler sağlımız ve mutluluğumuzdur.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim…

Derya Diken

Uzman Estetisyen

Hakkında Derya Diken | Uzm. Estetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*