Kış Işıltısının Muhteşem Ritüeli

Kışın kendine özgü bir güzelliği, beyazın verdiği o huzur! Fakat soğuk ve kavurucu ayaz her zaman cildinize karşı o kadar da huzur verici ve nazik değildir. Güzellik uzmanınızdan tavsiye alınız ve evdeki bakımınızla; güzel bir kış cildi yaşamanız için, mükemmel olan Morjana ürünler ile tanışmalısınız.

Pek çok kişi için kış ayının soğuk ama açık günleri, yanaklar da parlak bir renkten daha fazlasını yaşatmaktadır. Bu havalar, aynı zamanda yüzde ki, elde ki ve ayakta ki cilde rahatsızlık verici bir kuruluk ve nemsizlikte yaratmaktadır.

Soğuk havanın cilde verdiği tepki kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Cilt tipine göre gözlenen semptomlar da kuruluk, gerginlik ve en son noktada cildin pul pul dökülmesine kadar ilerleyebilir. Fiziksel kuralları gereği hava soğudukça içinde bulunan su miktarı azalır ve bu hava cilde temas ettiği zaman cildin nemini alarak çatlaklar oluşturur. Önlem alınmaması sonucu ciltte çeşitli hastalıklar oluşur. Bunlardan başlıcası egzamadır.

Bir uzmana görünün

Kozmetik mağazalarına veya eczanelere gittiğinizde size iyi tavsiyelerde bulunabilecek bir uzman bulmakta zorlanacaksınız. Bu nedenle, bir uzman estetisyene ya da güzellik terapistine gitmek, cildiniz için iyi bir yatırım ve doğru bir seçim olacaktır. Böyle bir uzman, cilt tipinizi analiz edebilir, mevcut cilt bakım yönteminden kaynaklı yanlış ürün kullanımının verdiği sorunu giderebilir ve size uygulamanız gereken cilt bakımı türü hakkında tavsiyelerde bulunabilir. Cildiniz için önemli olan büyüleyici ambalaj ya da etkileyici reklam değildir, önemli olan elinizde ki o kutunun gerçek cilde kattığı o değeri ve uygunluğudur, bu bakım ürününüz de bulunan her maddenin cilt dostu olması ve cildiniz için sağlıklı olması anlamına gelmektedir.

Kişinin Cilt analizi referans alınarak belirlenen tedaviler ve bakımlar uygulayan Essi Güzellik estetisyenleri, Aynı zamanda çevre şartlarını da göz önünde bulundurmaktadırlar. Su bazlı kremler yerine daha yüksek lipit içerikli (yağ içerikli) tedavi edici bir krem kullanınız, çünkü yağ, cilt üzerinde daha etkili bir koruyucu tabaka oluşturacak ve cilt için değerli doğal yağlardan kaçmasını durdurmaya yardımcı olacaktır.

Birçok ritüeli ve tadavisi bulunana Fransız ve Fas kökenli MORJANA ürünleri Essi Estetisyenlerinin elinde, soğuk havalara karşı çok güçlü bir silah olarak kullanılıyor. Bu ritüellerden olan Zarif gül, duyarlı yasemin, shea ve tatlı portakal gibi tedaviler içlerinde bulunan sağlıklı yağlar ile kişiye bu soğuk kış aylarında korunma sağlıyor. Bu kremler, cilt tarafından kolayca kabul edilir, cildi korumak için gereklidir ve komedojenik değildir, yani bu kremler cildinizin nefes almasını sağlar!

Güzel bir ciltle; kışın yakıcı, sert hoyratlığını; yumuşak bir dokunuşun verdiği o hazla karşılamak istemez misiniz? tüm Essi Güzellik ve Estetik’te sizi Morjana’nın o eşsiz rituali olan Kasbah Beautiful Ritual’i ile tanıştırmanın tam zamanı. Bu zarif bakım cildinizi yenilenir ve yumuşaklıklarla zarif bir görünüm sağlar.

Cildinize derinlemesine nüfuz eder. Jasmine Shea Butter ayrıca kollarınızda cildi nemlendirmek için kullanabilinicek en güzel ışıltıdır.

Hakkında Nilay Erdivan | Uzman Estetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*