Saçlarınızı Zarar Vermeden En Hızlı Nasıl Kurutursunuz?

Saçlarınızı, saç kurutma makinesiyle kurutmak büyük zaman kaybı. Maşa, saç düzleştirici gibi pratik gözüken diğer cihazları kullanmak ise, yüksek sıcaklık sunması nedeniyle saçlarınıza büyük ölçüde zarar verir.

Isı gücü yüksek bu cihazlar, saçta bulunan keratini yok ederken, saçlarımızın kırılmasına ve elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Saçlarınız ıslakken kullanılan ısıveren cihazlar nem düzeyini bozar. Bu, aynı zamanda saç tellerindeki su kaybına neden olarak dehisrasyona neden olur. Eğer saçlarımız boyalı ise bu süreç ısı uygulamalarıyla daha da hızlanır.

Sizi bu etkenlerden koruyarak, saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkarmanızı kolaylaştıracak ve aynı zamanda değerli zamanınızı büyük ölçüde size geri kazandıracak ufak ama etkili birkaç püf noktası sunuyoruz;

  1. Kurutma için Mikrofiber havlu Kullanın! Duştan sonra saçlarınızın bir süre nemli kalmasını sağlayın ve mikrofiber yapıya sahip bir havlu ile zedelemeden kurulayın. Mikrofiber havlular yumuşak ve emici özeliktedir. Bu nedenle saçlarınızı sıkarak kurulamanıza gerek kalmaz!
  2. Isıyı yönlendirin! Isıyı aynı bölgeye direk tutmayıp, yönlendirin. Ayrıca buklelerin oluşmasını engellemek için de oldukça etkili bir yöntem olduğunu keşfedeceksiniz.
  3. Tutamlara ayırın! Bir toka yardımıyla saçlarınızı bölümlere ayırın. Tüm saçlarınızı tutam tutam kuruttuktan sonra, son kez de tümünü kurutun. Bu şekilde saçlarınızın zarar görmeden kuruduğunu göreceksiniz.
  4. Hareketli Olun! Saçlarınızı makine ile kuruturken ısıyı olabildiğinde düşük seviyede tutun ve diplerden başlamak yerine uçlardan başlayın.
  5. Daha iyi bir Kurutma Makinesi alın! Yeni cihazınızı kullanmayı öğrenmek için zaman ayırın. Olabildiğinde uygun ısıda ve kısa sürede kurutmaya çalışın.

Hakkında Güzellik İpuçları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*