Son zamanın en trend kozmetik içeriği Hyaluronik Asit nedir?

Herkese Merhaba;

Bu yazımda cildimizin yapıtaşlarından biri olan Hyaluronik Asit mucizesinden bahsetmek istiyorum.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit, vücudun büyük bir kısmında bulunan kollajen ve elastin liflerindeki suyu tutmayı sağlayan bağ dokusunun ana yapı maddesidir. Kırışıklık tedavisinde yardımcıdır. Amaç cildin daha canlı, sağlıklı, parlak ve gergin görünmesidir.

Hyaluronik asit bakımından en zengin cilde örnek verecek olursak bebekleri verebiliriz. Sebebi ciltlerinin diri, sağlıklı, pürüzsüz, cilt tonlarının kusursuz olmasıdır ve hepimiz ‘bebek gibi’ bir cilde sahip olmak isteriz. İnsan vücudu 20 yaşına kadar çok hızlı büyüme ve gelişme sağlar bu dönemde çok diri sağlıklı bir cilde sahip oluruz. 25 yaş itibariyle yaşlanma başlar buda vücudumuzdaki hücrelerin üretiminin yavaşladığını gösterir. Cildimize istediğini vermezsek elastin ve kollajen dokumuzun su tutma kapasitesi azalır ve ciltte nemsizlik başlar ve ardından kaçınılmaz olan kırışmalar.

Peki ne yapmalıyız?

Öncelikli hedefimiz profesyonel bir uzman eşliğinde cilt analizimi yaptırıp, cildimizi tanımak ve ardından doğru ve ihtiyacı olan bakımı gerçekleştirmektir. Kullanmakta olduğumuz herhangi bir kozmetik ürünün etken maddesi hyaluronik asit olan ürünler tercih etmeliyiz ki her zaman genç kalalım. Bu fırsatı Türkiye genelinde ki bütün Essi Güzellik ve Estetik Merkezi Şubelerinde kullanılan Renlive ürünleriyle keşfedebilirsiniz. Renlive ürünlerinin etkin maddesi hyaluronik asit olup, içerisinde parafin, silikon gibi petrol türevi maddeler barındırmaz. Cam ve patch testleri yapılmıştır ve koruyucu madde olarak beta glukan, yani ekmek mayası kullanılmaktadır. Piyasalarda bulunan diğer ürünler gibi üretilip depolarda bekletilmez. Tamamen kişisel sipariş üzerine üretilir.

Renlive ürünleri kozmetiğin bir parçası değil tamamen cilt üzerinde yapılan bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Sizlerde bu farkı güzelliğin ve kalitenin adresinde keşfedebilirsiniz.

Güzelliklerle dolu günler diliyorum.

GİZEM KURNAZ – UZMAN ESTETİSYEN

Hakkında Gizem Kurnaz | Uzm. Estetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*