Zayıflama Uzmanınız Uzman Mı, Google Mı?

Kilo problemi, insanların asırlardır yaşadığı sıkıntıların en başında gelir. Kilo almanızın önüne geçemezseniz, obeziteye kadar giden sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Halk arasında artık bir efsane olduğunu düşünebileceğimiz ölçüde birçok zayıflama yöntemi uygulanmakta ve bu yöntemler söylence şeklinde ağızdan ağıza dolaşmaktadır. Zayıflama uygulamaları, her vücut tipine ve zayıflama yöntemine göre değişmektedir. Kimin nasıl zayıflayacağına Google değil, doktorlar ve uzmanlar karar vermelidir.

Örneklersek; toplumda oluşan algı, egzersizlerin yemek sonrası yapılmasıdır. Şimdi bu algıyı yıkalım ve doğrusunu yapalım: Egzersizi sabah kahvaltıdan önce yaparsanız hem az yemenize hem de depoladığınız yağı eritmeye yardımcı olacaktır.Çünkü vücut açken depo yağları yakar. Bu nedenle yemekten sonra spor yapılmaz.

Bunların yanında bir problem de internetten uzman olmayan kişilerin paylaştığı diyetler ve öneriler. İnternetten alacağınız meşhur olmuş diyet listelerine itibar etmektense, vücut analizinizi yaptırarak doğru kişisel diyetinizi edinin. Diyetisyenler tarafından önerilmeyen hiçbir diyet listesine itibar etmeyin. Yanlış yapılan diyetler blumya, kalp, ülser, tansiyon gibi birçok hastalığa sebep olur. Unutmayın ki, doğru ve etkili bir diyet düzenli spor ile zayıflamanın en önemli yapı taşlarını oluşturmaktadır.Sağlıklı zayıflamanın yolları vücudunuzu tanımaktan geçer.

Hakkında Pınar Özbey | Uzman Estetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*